Elmacık Dolgusu Fiyatları 2019-2020 | Op. Dr. Esra Bilgen
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Dolgusu

Elmacık Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği uygulamaları, cilt altından yanak bölgesine doğal dolgu maddelerin enjekte edilme işlemleridir. Cilde uygun olarak tercih edilen dolgu malzemeleri, yüz üzerinde belirlenen noktalara dikkatlice uygulanır ve yanak bölgesinin daha düzgün bir görünüm kazanması sağlanır. Böylelikle yüz bölgesinde çöken yanak bölgeleri hacim kazanı

Yanak ve elmacık kemiğine enjekte edilebilen hyaluronik asit bu alanlara dolgunluk kazandırarak hem daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de hafif bir lifting etkisi yaratır. Yanak ve elmacık kemiği hatları belirginleştirilir, yüze daha genç ve orantılı bir görünüm verilir. Bu bölgeleri doldurmak için yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Ama ameliyatsız olarak en iyi yöntem yüze hazır dolgu uygulamalarıdır. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu hem o bölgede bir dolgunluk yaratır. Hem de yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar. Yanaklara uygulanan dolgu cilt çöküntü ve kırışıklıklarını azaltarak o bölgenin daha iyi bir görünümüne kavuşmasını sağlar. Bu sayede bozulan yüz ovali tekrar üçgen görünümü ile geri kazanılmış olur.
Elmacık dolgusu yapılmadan önce işkem bölgesine anestezi kremi sürülür. Daha sonra ince uçlu iğnelerle belirlenen bölgeye hyaluronik asit ya da biyostimülan içerikli dolgu enjekte edilir. Yaklaşık 35-40 dakika içerisinde işlem gerçekleşmiş olur. Yapılan dolgu işleminin kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekte ve yaklaşık 8-12 ay etkisini göstermektedir.