Meme Estetiği | Op. Dr. Esra Bilgen
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Estetiği

Meme Estetiği Uygulaması

Meme, bir kadının vücudunda, çocukluktan ergenliğe geçişte ilk gelişen, vücut görüntüsünü en çok etkileyen organlardan biri.. Ve bu yüzden de duruş şeklinden kıyafet seçimine kadar hayatımızın her alanında kararlarımızı etkilemekte. Vücuduyla orantısız iri memeleri olan hanımlar bundan utanıp kambulaşabilmekte ya da kıyafet seçiminde zorlanmakta. Ya da çok küçük memeleri olan hanımlar dekolte görüntülerini güzelleştirmek adına ekstra çamaşır çözümleri üretmek zorunda. Bu durumlardan birini yaşıyorsanız bilin ki çözümü de hazır.

Meme Estetiği Teknikleri

Meme başının ve hissiyatının korunmasının yanı sıra artık, ameliyat izlerini de mümkün olan en aza indiren teknikler kullanıyoruz ve sadece 1 gece hastanede kalarak iri memelerin verdiği rahatsızlıklardan kurtuluyorsunuz. Küçültme ameliyatlarında kullandığımız 2 teknik var. Bunlardan birisi izinin şekli nedeniyle “ters T” olarak adlandırdığımız teknik, bir diğeri ise yine izinin görünümü nedeniyle “lolipop” olarak adlandırdığımız teknik. İkisi arasındaki tek belirgin fark, ilkinde memenin altındaki olukta da kesi olmasıdır. aslında vücutta en iyi iyileşen yerlerden biri olan bu bölgede çok belirgin iz kalmaz. Ayrıca iyileşme sürecinde ters T tekniği ile de son derece yüz güldürücü sonuçlar elde ediyoruz. bu nedenle iz meselesini çok fazla gözünüzde büyütmeyin.

Yine sadece günübirlik gelip giderek ya da 1 gece hastanede kalarak dikleştirme ya da da tüm dünyada güvenle kullanılan FDA onaylı malzemelerle büyütme ameliyatınızı yaptırabilirsiniz. Dikleştirme ameliyatları da ya ters T ya da lolipop kesileriyle yapılmaktadır. Nadiren sadece meme başının etrafını keserek de dikleştirme yapılabilir ancak, uygun hasta seçimi önemlidir. Dikleştirme hastanın sadece kendi dokuları ile yapılabileceği gibi, silikon implantlar da konulabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan estetik girişimlerden biridir. Sıklıkla memenin altındaki oluktan yapılan kesi ile implant meme bezinin altına ya da göğüs kasının altına yerleştirilir. Şekil olarak damla(anatomik) ya da yuvarlak implantlar kullanılır. Size hangi şeklin uygulanacağına muayene sırasında karar verilir.

Tüm bu ameliyatlardan sonra 1 hafta -10 gün içinde ofis işlerine dönülebilir ancak ağır fizik egzersiz 1 ay sonra başlar.

Gelin ayrıntılı değerlendirme yapalım. Uygun çözümleri profesyonel şekilde uygulayalım.