Kadın İçin Bir Organdan Çok Öte: Meme | Op. Dr. Esra Bilgen
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kadın İçin Bir Organdan Çok Öte: Meme

Kadın İçin Bir Organdan Çok Öte: Meme

Yağmurlu bir İstanbul sabahı…

Üzerime sinmiş olan hüzün bulutunu biraz olsun dağıtmak istiyorum.

Kadın memesinden bahsedeyim isterim bugün. Bereketin sembollerinden, kimi kültürde serbestçe açıkta, kimi kültürde gizlenmesi gereken, utanılan..Bebek beslenmesinde en güzel kaynak ve bunun yanında kadının bedeninde ve cinsel yaşamında belirgin odak..

Meme Estetiğini En Çok Kimler Tercih Ediyor?

Genç kızlarda da boyutla ilgili şikayetler nedeniyle başvurular olsa da en çok doğum sonrası eski görüntüsüne kavuşmak isteyen kadınlar başvurur bana. Özellikle meme başınıın üst tarafında kalan kısmın boşalması, meme derisinin gevşemesi ve buruşması en çok karşılaştığım durumlardan. Her ne kadar sütyen teknolojisi sayesinde dışardan bakışta hayal ettiği görseli elde etse de kadını en mutsuz eden an çamaşırını çıkarıp aynanın karşısına geçtiği an. Öyle ki nice başvuranım uzun zamandır eşiyle sevişemediğinden ya da sütyenini çıkarmadan seviştiğinden bahseder. Bir kadın için çok zor ve özgüveni yıkıp geçen bir durum.

Meme Estetiğinde Neler Yapılır?

Bir çok kadın bu yeni durumla mutsuz bir şekilde hayatına devam etse de kendi için birşeyler yapmak isteyen bir kısım da ameliyat yolunu seçiyor. Doğum sonrası kalan aşırı kiloların da etkisiyle iri kalmışsa memeler küçültüp dikleştiririz ama eğer bir başvuranımın tabiriyle “bir poşet gibi buruşuk” kalmışsa implant yani silikon protezle dikleştirme yolunu seçeriz.

Evet bunlar birer ameliyat ve bir iyileşme süreci var doğal olarak ama hangi güzelliğe kolayca ulaşabiliyoruz ki?

Kadınlara bir kadın olarak tavsiyem şudur; kendimize ne kadar kıymet verir ve özenirsek başkaları da bizi o kadar önemser ve özenir.

Sevgilerimle..